Σας ενημερώνουμε ότι ενόψει της έναρξης των ηλεκτρονικών εγγραφών για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πρέπει να γίνουν ενέργειες προετοιμασίας, ώστε όταν τεθεί σε λειτουργία η εφαρμογή e-eggrafes, να ολοκληρωθεί απρόσκοπτα η διαδικασία. Για τον λόγο αυτό, σας επισυνάπτουμε σχετική επιστολή και δύο υπεύθυνες δηλώσεις, οι οποίες θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να αποσταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (αναγράφοντας οπωσδήποτε στο θέμα του email επώνυμο-όνομα μαθητή/τριας) είτε να κατατεθούν στο γραφείο του σχολείου. Καταληκτική ημερομηνία αποστολής/κατάθεσης είναι η 22-04-2024. Επισημαίνεται ότι οι δηλώσεις αυτές πρέπει απαραιτήτως να φέρουν θεώρηση για το γνήσιο της υπογραφής ή να έχουν εκδοθεί μέσω Gov.gr. Επίσης, και στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.
Υπενθυμίζουμε τον σύνδεσμο έκδοσης ηλεκτρονικών υπεύθυνων δηλώσεων:

Επιστολή προς γονείς/κηδεμόνες

Υπεύθυνη Δήλωση Α